http://chtyvo.org.ua - найбільша повністю вільна (не вимагає реєстрації) електронна бібліотека літератури українською мовою в мережі Інтернет. Всі твори українських та закордонних авторів, які є в шкільній програмі, але відсутні в нашій бібліотеці, можна безкоштовно звідси завантажити!  

http://javalibre.com.ua - ця електронна бібліотека спеціалізується на українській літературі (класичній та сучасній). Особливістю цього ресурсу є - орієнтація на мобльні присторої. Всі книги представлені в форматах jar,jad,txt,fb2,epub,doc, що дозволяє зручно читати книги на мобільних пристроях (е-рідерах, планшетах й, навіть, - телефонах). Також, цей ресурс містить зручний конвертер текстів, тому Ви самі можете змінити формат улюбленої книги на той, який підтримує ваш ґаджет.  

http://www.barabooka.com.ua - Простір дитячої української книги - сайт повністю присвячений дитячій літературі. На ньому Ви матимете змогу: ознайомитися з книжковими новинками, підібрати книгу для дітей відповідно до їх віку табагато іншого.  

http://www.elibukr.org - «Електронна бібліотека України: створення Центрів знань в університетах України» – інноваційний проект, що об’єднує бібліотеки вищих навчальних закладів, національні бібліотеки та інші організації України. Метою проекту є забезпечення доступу до світової наукової інформації, створення власних академічних ресурсів, а також інтеграція української науки та бібліотечної справи у світову наукову комунікацію.

https://openlibrary.org - (Вільна бібліотека) — електронна бібліотека, проект некомерційної організації Internet Archive у співпраці з Open Content Alliance, станом на лютий 2014 року нараховує 20 млн оцифрованих книг, які знаходяться у відкритому доступі. Увага, Пошукові запити необхідно робити латинською абеткою. Також з наданого Бостонською публічною бібліотекою списку книг можна вибрати таку, яка буде безкоштовно оцифрована.  

http://www.gutenberg.org/wiki/Main_Page Прое́кт Гутенберг (англ. Project Gutenberg, скорочення — PG) — громадська (добровільна) ініціатива з оцифрування, архівування і поширення культурних творів. Заснована 1971 Майклом Хартом (англ. Michael S. Hart ), є найстарішою універсальною електронною бібліотекою. Більшість одиниць цієї колекції є повні тексти книг, які знаходяться в суспільному надбанні. Проект намагається робити максимально вільний і довготривалий доступ до колекції, використовує відкриті формати даних, які можна використовувати на комп'ютерах різних типів. Крім власне книг, в бібліотеці доступні аудіокниги, музика і т.п.