Головна » 2014 » Вересень » 22 » Словник термінів з історії для 9-х класів (лише те, що вивчили)
17:42
Словник термінів з історії для 9-х класів (лише те, що вивчили)

Модернізація - перехід від традиційного аграрного суспільства до світського, міського й індустріального.

Індустріалізація - процес  переходу від аграрного до промислових способів суспільного виробництва.

Українське національне відродження - процес формування модерної української нації (кін. XVIII ст. - ХІХ ст.). Складалось з 3-х умовних етапів: Академічного, Культурницького та Політичного.

Промисловий переворот (Промисло́ва револю́ція) - перехід від ручного (ремісничо-мануфактурного) до великого машинного (фабрично-заводського) виробництва.

Аграрний переворот (Агра́рна револю́ція) - перехід від натурального до товарного виробництва, що супроводжується проникненням в аграрну сферу товарно-грошових відносин, технічних засобів обробітку землі та найманої праці.

Народ - Найчастіше цей термін вживають як синонім до «етносу». Етнос — це історична спільність людей, яка склалася на певній території та володіє стабільними особливостями мови, культури і психічного складу (ментальність), а також усвідомленням своєї єдності і відмінності від інших через свідому самоназву.

Нація - політичне визнанчення мешканців певної країни будь якої етнічної приналежності, які мають спільну національну самосвідомість ("національну ідею") та спільні прагнення.

Категорія: Історія України 9 клас | Переглядів: 446 | Додав: trclub
Всього коментарів: 0
avatar