Головна » 2014 » Серпень » 15 » Що подивитись: українські фільми на історичну тематику
18:14
Що подивитись: українські фільми на історичну тематику

http://www.zhyvo.in.ua/wp-content/uploads/2014/05/bohdan.jpgВи певно, як і я, як і багато хто, шукаючи фільм для перегляду звертаєте увагу на голівудські блокбастери, хіти. Але…, але, хочу розповісти вам в цій статті про українські фільми на історичну тематику. Ці фільми варто подивитись, бо вони про те що нас об’єднуй від Львова до Луганська. Якби там не було, але це наше, це було і це доволі цікаво!

Фільми не тільки про козацтво, не тільки про шаровари.  Для когось стане відкриттям що більшість з них дуже цікаві. Чого тільки варті жарти з «Дороги на січ», чого варта постановка «Тигроловів»! Так, ці фільми не обов’язково кращі за голівудські чи інші. Можливо десь їхня якість зйомки бажатиме кращого,  можливо десь щось не буде не так, але особисто я їх люблю не за це)

Бажаю і вам знайти фільм для себе та приємно провести час за переглядом!

Тримайся, Козаче!

trym_kozacheЗакохані юнак і дівчина, яка була переодягнена в чоловічий одяг, мандрують на Січ. Проте їм довелося вступити в боротьбу за визволення дітей, викрадених яничарами. Закохані долають всі перешкоди і перемагають.

Рік: 1991

Вперед, за скарбами гетьмана!

3670910У давнину український гетьман Павло Полуботок відправив зі своїм сином скарби в британський банк, сподіваючись, що згодом Україна позбудеться московського ярма і тоді золото допоможе народу. Повідомив він синові і код. Вже в наш час за нащадком гетьмана Іваном Полуботком, хлопцем флегматичним і недалеким, полюють агенти КДБ та іноземні шпигуни, щоб з його допомогою здобути скарби.

В стрічці використовується саундтрек Братів Гадюкіних.

Рік: 1993

Толока

Український історичний фільм, екранізація Шевченкового вірша «У тієї Катерини хата на помості…». Режисер — Михайло Іллєнко.

У фільмі йтиметься мова про жінку, яка пообіцяла свою прихильність тому, хто визволить із турецької неволі її брата. Як виявилося згодом, не брата, а коханого. За цю брехню у шевченківській Катерині відрубали голову, але в іллєнковській екранізації вона не помре від шаблі ревнивого козака. Натомість доживе до старості та народить доньку. Дія ж стрічки триватиме 400 років, аж до наших часів. Фільм являє собою не лише екранізацію Шевченкового вірша «У тієї Катерини». Він виходить за межі поезії із розширенням біографій дійових осіб до масштабів історичних узагальнень від часів козаччини до сьогодення. Стрічка охоплює 14 важливих фрагментів історії України.

Роксолана

66fe54850d03Серіал-екранізація легенди про Настю Попович з Рогатина, яка стала дружиною турецько султана і відіграла значну роль в його правлінні. Легенда має реальне підгрунття. Дійсно, Настя Лісовська була дружиною Сулеймана І Пишного.

Серіал розповідає історію життя Роксолани-Насті.

Всього тривало три сезони серіалу: Настуня (12 серій, 1995 – 1998 рр.), Улюблена дружина халіфа (14 серій, 1995 – 1998 рр.), Володарка імперії (24 серії, 1999 – 2003 рр. Вперше на українському телебаченні показали 27 березня 2006 року).

Богдан-Зиновій Хмельницький

bohdanХудожній фільм розповідає про один з найважчих і трагічних моментів визвольної війни українського народу проти панування шляхетської Польщі (1648- 1657 рр.) – битві під Збаражем. На чолі з Богданом Хмельницьким козацьке військо узяло в щільну облогу містечко Збараж. Польська шляхта на чолі з лютим ворогом України Яремою Вишневецьким опинилася в пастці: закінчилися продовольчі запаси, почався голод, хвороби; Ярема посилав десятки гінців до Польського Короля з благаннями про військову допомогу, але жоден з гінців не зміг прорватися крізь козацьку облогу.

Здавалося б, незабаром запорозьке козацтво святкуватиме остаточну перемогу, але трапилося непередбачене – зрадою обернувся для Хмельницького союз з Кримським Ханом: посеред запеклої битви орда покинула поле битви. Богдан Хмельницький опинився перед важким вибором – взяти дорогою ціною перемогу над Польщею, втопивши Україну в крові, або погодитися на принизливі і украй невигідні умови мирної угоди. Величезні військові втрати, зрада найближчих союзників, особиста сімейна трагедія – лише частина мук, що мучили тоді великого Гетьмана України. Крім історичних подій, йдеться про особисте життя Богдана Хмельницького, його кохання та зраду Мотрони Чаплинської. Режисер показав, що Богдан Хмельницький – великий полководець і стратег – в той же час був звичайною людиною з своїми недоліками, слабкостями, страхами і проблемами.

Рік: 2007

Чорна рада

281323_682087Основні події фільму розгортаються у тяжкі для України історичні часи. Після смерті Б. Хмельницького загострюється боротьба за гетьманську владу між Якимом Сомком й Іваном Брюховецьким, кульмінацією запеклого політичного протистояння стає Чорна рада 1663 року. На тлі політичних інтриг, несподіваних союзів і зрад розгортається інша сюжетна лінія — любовна… Масштабні батальні сцени, мальовничі національні костюми, відомі й улюблені актори роблять фільм привабливим для найширшого кола глядачів.

Є різні версії фільму. Знятий у 2000 році, на екрани вперше вийшов навесні 2001 року. Фільм складався з 9-ти серій, його загальна тривалість становила 485 хв.

Пізніше фільм був переформатований, 70% його з невідомих причин було вирізано, тривалість сучасної версії фільму (яка датується 2002 роком) становить лише 144 хв.

Згодом відбулася ще третя трансформація фільму (вірніше, його скороченої версії), а саме: він був розбитий на 4 серії та перекладений російською мовою, а також переіменований на «Запорізьку Січ» і датований 2009 роком. Останні 2 версії версії фільму існують паралельно.

Рік: 2001

ТойХтоПройшовКрізьВогонь

vohonФільм розповідає про долю хлопця з Полтавщини, Івана Додоки, який стає радянським військовим льотчиком, Героєм Радянського Союзу. Але доля складається так, що йому доводиться пройти німецький полон, радянські табори, і зрештою волею долі потрапити до Канади, де він стає вождем тамтешнього індіанського племені.

Прототип головного героя — льотчик-ас часів Другої світової війни Герой Радянського Союзу, гвардії старший лейтенант Іван Даценко, командир ланки 10-го гвардійського авіаційного полку 3-ї гвардійської авіаційної дивізії 3-го гвардійського авіаційного корпусу авіації дальньої дії, уродженець села Чернечий Яр під Диканькою, який за легендою, нібито після нацистського і радянського полонів потрапив у Канаду, де став вождем індіанського племені, що входило до конфедерації ірокезів.

Рік: 2012

Далі польоту стріли

strilaВ центрі сюжету блукання митця-журналіста київської газети. Перед ним постає ряд внутрішніх проблем: як ужитися у великому місті, проблема справжнього кохання і віднайдення відповіді на вічне питання «Хто я?» Зовнішні події перегукуються з внутрішніми проблемами митця. В пошуках себе він подорожує до затоплених водосховищами сіл Херсонщини — десь там під товщею води рідне село його батьків.

Фільм про розпад союзу, висвітлює проблему людей, які були переселені внаслідок створення дніпровських водосховищ.

Внутрішні пошуку митця тісно пов’язані з оточуючим світом: атмосфера кінострічки відтворює шукання цілого народу на питання «Що далі, після комунізму і його ідеологій?» На дворі все вказує на недалекий крах перебудови.

Рік: 1990

Хайтарма

haiФільм створений на основі реальних подій і розповідає про сталінську депортацію кримських татар, вчинену у травні 1944 року. Ця трагічна сторінка в історії кримськотатарського народу показана через погляд прославленого льотчика, національного героя кримських татар Амет-Хана Султана: після звільнення Криму від німецьких загарбників, військове командування дозволило Амет-Хану (Ахтем Сейтаблаєв) разом з його бойовими товаришами відвідати батьків у Алупці. За збігом обставин на час перебування льотчиків у Алупці припала операція НКВС з примусової депортації кримських татар. Радянський ас, якого боялися німецькі пілоти, не зміг захистити свій народ від злочину режиму.

Рік: 2012

Дорога на Січ

na_sichФільм знято за мотивами роману Спиридона Черкасенка «Пригоди молодого лицаря», про події, що передували визвольній боротьбі під керівництвом Петра Сагайдачного. Молодий парубок Павло Похиленко вирушає з рідного Канева на Січ, щоб боротися за волю та православну віру.

Рік: 1994

Козаки йдуть

koz_idytУкраїна-Русь кінця XV сторіччя. Несподівано зникає весь виготовлений на мануфактурах порох. Козаки під керівництвом Максима Тритуза збираються разом, щоб розшукати один з обозів, який везе порох на Січ.

Рік: 1991

Голод-33

holodПро народну трагедію України — Голодомор 1932—1933 рр. В центрі сюжету — трагічна доля української родини, і трагедію цю глядач побачить очима дитини.

Фільм українського кінорежисера Олеся Янчука. Фільм знятий за мотивами повісті Василя Барки «Жовтий князь».

Рік: 1991

Гетьманські клейноди

kleinodЗа повістю Богдана Лепкого «Крутіж». Дія картини відбувається у 1659 році, коли син Богдана Хмельницького Юрій усунув від влади гетьмана Виговського. Прибічники Богдана Хмельницького намагаються допомогти його дочці Олені врятувати символи гетьманської влади та незалежності України.

Український художній фільм режисера Леоніда Осики, котрий відзнято 1993 року на кіностудії Довженка. Прем’єра фільму відбулася 1 вересня 1993 року.

Рік: 1993

Залізна сотня

sotniaПодії у фільмі «Залізна сотня» відбуваються на теренах Східної Польщі, території, на якій споконвічно проживали мільйони українців, і котру спочатку захопила більшовицька Росія, потім Третій Рейх, а після війни Сталін «подарував» комуністичній Польщі.

У вирі цих трагічних подій і опинилася сотня бійців Української Повстанської Армії на чолі з Михайлом Дудою — Громенком… Зрозуміло, що сили були нерівні, та міць духу, віра в кінцеву перемогу, рухала незламною «Залізною сотнею», залишки якої у 1947 році здійснили героїчний рейд на Захід, до Баварії, яку тоді контролювала американська військова адміністрація. Герої фільму, побудованого на реальних фактах, молоді українці, які свідомо йшли до лав УПА. Автори фільму не ставили перед собою мету показати лише героїку тих часів.

Рік: 2004

Владика Андрей

vladyka

Фільм розповідає про життя та діяльність видатної постаті української історії — митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Авторами сценарію є Михайло Шаєвич та Олесь Янчук.

Зйомки проходили у Львові, Чернігові, Відні, Ватикані та парку «Олександрія» у Білій Церкві.

Рік: 2008

Сад Гетсиманський

sad_hestУ романі «Сад Гетсиманський», за яким знято фільм, письменник Іван Багряний кидає людину у вогненну пащу диявола, «обираючи» для цього нелюдського іспиту на людяність молодого хлопця Андрія Чумака, розповідає про чотирьох синів Якова Чумака, який ніби «супроводжує» і духовно підтримує свого наймолодшого сина лабіринтами внутрішньої в’язниці НКВС, де він з чиєїсь підлої намови мусить пройти всі кола пекла: тортури, нічні допити, образи, знущання, провокації…

І.Багряний показує нам, що в той час “червоного дракона” людей вважали за худобу, бидло, шматок ганчірки. Над ними знущалися, мордували, змушували зізнаватись в тому, чого не скоювали, його просто можна назвати “політичним та духовним терором” проти простих, мирних людей.

Рік: 1993

Тигролови

tyhrolovy1За однойменним романом Івана Багряного. Продовження оповіді про долю героя фільму Сад Гетсиманський, який тікає з потягу, котрим його мали доправити до сибірського концтабору. Він потрапляє в українське поселення, де його переховують. Там і зустрічає своє кохання.

Головний герой фільму: — «юнак 25 літ, русявий, атлет, авіатор… Суджений на 25 років…». На кожній зупинці майор Медвин перевіряв присутність в’язнів. Та не впокорився , не змирився зі своїм, здавалось би, безвихідним становищем. Вирізавши у вагоні отвір, він вистрибує із черева страшного дракона і опиняється на волі. У тайзі він знаходить тепло, затишок і кохання в родині полтавських переселенців Сірків. Добрий душею старий Сірко, його лагідна дружина, щира в коханні Наталка відігріли зболене серце і поранену душу колишнього в’язня, повернули його до життя. Однак знав, що Медвин не залишить його в спокої, буде шукати і в тайзі. Так і сталося. При першій нагоді він поквитався зі своїм кривдником. І не тільки зі своїм. Такі дракони, як Медвин та їх поплічники, нищили мільйони людей, гідно представляючи систему сталінського терору.

Рік: 1994

*Деякі з описів до фільмів взято з української Вікіпедії.*

За матеріалами "Живо"

Категорія: Цікавинки | Переглядів: 547 | Додав: trclub
Всього коментарів: 0
avatar