Головна » 2015 » Серпень » 24

Сьогодні, 24 серпня,  в Україні - День Незалежності, державне свято, що відзначається щороку на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України.

Першим суттєвим кроком на шляху незалежності нашої країни було прийняття 16 липня 1990 року Декларації про державний суверенітет України, хоча положення цієї Декларації до серпневих подій 1991 року практично не діяли. 3 серпня 1990 року Верховна Рада УРСР ухвалила закон про економічну незалежність Української РСР, який визначав зміст, мету й основні принципи економічної самостійності України як суверенної держави, механізм господарювання, регулювання економіки й соціальної сфери, організації фінансово-бюджетної, кредитної та грошової систем.

На початок серпня 1991 року, коли Михайло Горбачов урочисто оголосив про узгодження тексту і термінів підписання нового Союзного договору окремими республіками, українське суспільство було морально готовим до сприйняття ідеї державної незалежності. Процес розпаду СРСР був прискорений політичним заколотом у Москві 19-21 серпня (ДКНС). Ці московські події надзвичайно сполошили українську політичну верхівку, більшість якої підтримала «гекачепістський» путч (особливо багато таких було серед генералітету). Над Києвом у ті дні кружляли поодинокі вертольоти, у бік столиці з розміщених на Лівобережжі військових частин рухалися колони бронетехніки. Військові таким чином намагалися чинити тиск на державне керівництво України з метою примусити його проголосити свою підтримку за ... Читати далі »

Переглядів: 353 | Додав: trclub | Дата: 24.08.2015 | Коментарі (0)