Головна » 2015 » Червень » 28

28 червня в Україні відзначають 19-річчя з дня ухвалення Конституції.

Конституція України була прийнята 28 червня 1996 року після дебатів між прихильниками сильної виконавчої влади і народними депутатами, які відстоювали широкі повноваження парламенту. Над проектом Конституції депутати працювали в сесійній залі всю ніч.

Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність.

Згідно з Конституцією, Україна – суверенна і незалежна, соціальна і правова держава (стаття 1). Україна – унітарна держава, її територія в рамках наявного кордону є цілісною і недоторканною (стаття 2). Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (стаття 3). Державною мовою в Україні є українська (стаття 10).

Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

 

Водночас Конституція за свою історію пережила кілька трансформацій. У 2004-му при президенті Вікторі Ющенку провели конституційну реформу. Її суть у парламентсько-президентській формі правління. У 2010-му Конституційний суд цю реформу скасував і тодішній президент Віктор Янукович отримав широкі повноваження.

Раніше повідомлялося, що конституційна комісія затвердила проект змін до Основного закону в частині децентралізації з урахуванням пропозицій Венеціанської комісії та передала його президенту. ... Читати далі »

Категорія: Самоосвіта | Переглядів: 368 | Додав: trclub | Дата: 28.06.2015 | Коментарі (0)